Pasieka i muzeum. Teraz to nietypowe Gratowisko można odwiedzić online

Można zwiedzić poznańskie Gratowisko bez wychodzenia z domu. To miejsce, które sprzyja ekologii, w którym z łatwością można odpowiednio segregować odpady. Spacer online może być również edukacyjną atrakcją dla najmłodszych, ponieważ Gratowisko Poznań Wschód, to nie tylko kontenery, ale również EkoMuzuem i pasieka.

Mieszkańcy Poznania są bardziej świadomi ekologicznie niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dlatego chętnie korzystają z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, które potocznie są nazywane Gratowiskami. Właśnie tam mieszkańcy zanoszą niepotrzebne już przedmioty i odpady. Ci, którzy nie znają jeszcze punktów mogą dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu wybierając się na spacer online.

– Nie wychodząc z domu możemy dokładnie obejrzeć magazyny i kontenery, do których poznaniacy mogą dostarczać swoje odpady niebezpieczne i problemowe. Jest możliwość wejścia do Punktu Drugie Życie Rzeczy otwartego w 2012 roku, który był pierwszym tego typu miejscem w Polsce. Warto przy okazji zobaczyć pasiekę, ścieżkę edukacyjną oraz EkoMuzeum, czyli ekspozycję reliktów przeszłości, starych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców na Gratowisko – mówi Kaja Mietlicka z ZZO.

fot. materiały prasowe ZZO

Od powstania pierwszego Gratowiska minęło już 20 lat. Dziś mieszkańcy mają do dyspozycji już trzy miejsca PSZOK: przy ul. Wrzesińskiej 12 w Poznaniu, przy ul. 28 czerwca 1956 r. nr 284 w Poznaniu oraz zlokalizowane przy ul. Meteorytowej 1 w Suchym Lesie. Od niedawna na stronie ZZO można dokładniej zapoznać się z działaniem Gratowiska Poznań Wschód i sprawdzić jak wygląda cały obiekt.

Czytaj także: Enigma w Poznaniu. Oglądać można ją od wtorku | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl