Wielkopolska

Oszustwo: Wielkopolanka straciła fortunę

Przestępcy nadal skutecznie wykorzystują metodę ,,na pracownika banku”. W zeszłym tygodniu 34-latka straciła przez oszustów 50 tys. złotych. Policja apeluje o szczególną ostrożność i podaje wskazówki, jak zabezpieczyć swoje oszczędności przed podobnymi atakami.

W ostatnim czasie metoda oszustwa ,,na pracownika banku” stała się niezwykle rozpowszechniona. Przestępcy działają na tyle przekonująco, że na ekranie telefonu ofiary pojawia się numer infolinii banku, co sprawia, że połączenie wydaje się autentyczne.

W zeszłym tygodniu 34-letnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego została oszukana właśnie w taki sposób. Oszust podając się za pracownika banku wyłudził od pokrzywdzonej łącznie 50 tys. zł.

Oszustwa „na pracownika banku”

Policja ostrzega, że gdy dzwoni osoba podająca się za pracownika banku i informuje o zagrożonych oszczędnościach, konieczna jest ostrożność. Szczególną uwagę należy zwrócić, jeśli rozmówca mówi z obcym akcentem i prosi o zainstalowanie aplikacji na telefonie lub komputerze. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, zaleca się natychmiastowe zakończenie połączenia i skontaktowanie się bezpośrednio ze swoim bankiem w celu weryfikacji sytuacji. Należy unikać instalowania nieznanych aplikacji, nie wpłacać pieniędzy na tzw. konto techniczne oraz nie podawać danych logowania ani haseł do konta.

-Mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego stracili w bieżącym roku „na pracownika banku” już ponad 250 tys. złotych- alarmuje asp. szt. Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

Czytaj także: Tragedia. Nie żyje 2-latka

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl