Ostry komentarz Jaśkowiaka o orderze dla Macierewicza: Kompromitacja naszego państwa

Prezydent Poznania skomentował fakt przyznania Orderu Odrodzenia Polski Antoniemu Macierewiczowi. Polityk PiS otrzymał go po tym, jak ujawniono skalę kłamstw i manipulacji jakich dopuściła się kierowana przez Macierewicza Podkomisja Smoleńska.

 

JAŚKOWIAK O MACIEREWICZU

Prezydent Jacek Jaśkowiak ostro dziś wieczorem skomentował fakt nadania wysokiego odznaczenia państwowego Antoniemu Macierewiczowi. Jaśkowiak napisał: Przyznanie tak wysokiego państwowego odznaczenia osobie tak skompromitowanej „apelami smoleńskimi”, teoriami o zamachu, a także formułowanymi na łamach mediów kontrowersjami i zarzutami dotyczącymi jej działalności na rzecz innego państwa, jest – pomimo zasług z przeszłości jako działacza KOR – uwłaczające powadze urzędu prezydenta RP. To kompromitacja naszego państwa.

W komentarzach pod postem prezydenta poznaniacy stwierdzają, że order dla Macierewicza to wstyd, plucie w twarz Polakom i hańba dla naszego kraju.

KŁAMSTWA MACIEREWICZA

TVN24 ujawniła w głośnym reportażu skalę kłamstw i manipulacji jakich dopuszczała się Podkomisja Smoleńska kierowana przez Macierewicza. Z badań amerykańskich naukowców komisja wybierała sobie fragmenty, które pasowały do jej tez a przemilczała choćby jasne stwierdzenie badaczy, że do zamachu nie doszło. Ten fragment Macierewicz pominął w swoim raporcie ale powoływał się na inne stwierdzenia z amerykańskiego raportu, które wyrywał z kontekstu.

MEDAL Z KŁAMSTWA?

Po fali społecznego oburzenia po publikacji materiału TVN24 prezydent przyznał Antoniemu Macierewiczowi najwyższe państwowe odznaczenie. Według uzasadnienia kontrowersyjny polityk dostał order za swoją działalność w Komitecie Obrony Robotników. Choć i tu zdania są podzielone, jaka była tam rola Antoniego Macierewicza, większość publicystów twierdzi natomiast, że wtedy jeszcze była ona pozytywna.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl