Międzynarodowe Targi Poznańskie

Ostatnia w tym roku szansa na mieszkanie, dom lub kredyt na Targach Mieszkań i Domów w Poznaniu

Zapraszamy na ostatnią w tym roku, jesienną edycję Targów Mieszkań i Domów w MTP. 23 i 24 września będzie można sprawdzić oferty deweloperów, doradców kredytowych, agentów nieruchomości i projektantów wnętrz. Jak zawsze na targach organizowanych przez spółkę Nowy Adres, nie zabraknie dawki rzetelnych informacji i porad na temat tego, jak znaleźć, kupić, sfinansować i urządzić swoje nowe mieszkanie.

Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu

Powiew optymizmu z wiosny tego roku zamienił się na rynku mieszkaniowym w istne samum – jakby nastrój rynku próbował oddać warunki pogodowe i dorównać im temperaturą…. Do końca sierpnia deweloperzy na siedmiu największych polskich rynkach (Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice) sprzedali niemal tyle samo lokali, ile w całym 2022 roku! Tymczasem nowych mieszkań w ofercie przybywa trzy razy wolniej, bo deweloperzy wprowadzają do sprzedaży o ponad 30% mieszkań mniej niż finalizują transakcji. Analitycy portalu Otodom wyliczają, że gdyby tempo sprzedaży się utrzymało, a firmy deweloperskie nie wprowadzały nowych lokali na rynek, wszystkie mieszkania na rynku pierwotnym w Warszawie zniknęłyby z oferty w zaledwie 4 miesiące. Ten wzmożony ruch – to oczywiście w ogromnej mierze efekt wprowadzenia w życie rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Jeszcze przed jego startem do biur sprzedaży ruszyli ci, którzy nie spełniają jego kryteriów, ale nosili się z zamiarem zakupu mieszkania – w obawie przed wzrostem cen. (Mieli rację: w ciągu ostatnich 6 miesięcy ceny w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu wzrosły o kilkanaście procent, w Warszawie i Poznaniu – o odpowiednio 9% i 8%.) Zaraz za nimi w biurach pojawili się ci, którzy odkładali decyzję z zakupem do momentu uruchomienia programu BK2%, a także ci, którzy kupować mieszkania teraz nie zamierzali, ale w tak sprzyjających okolicznościach postanowili wykorzystać okazję. Stąd zainteresowanie zakupem nawet dwudziestolatków o bardzo ubogiej historii zatrudnienia, a w zawiązku z tym minimalnej (na normalnych warunkach komercyjnych) zdolności kredytowej. Pędzący popyt, niepokojąco malejąca podaż – szczególnie mniejszych i średnich metraży w segmencie popularnym – i wzrost cen, jakiego dynamiki nie widzieliśmy na słupkach od kilku lat. Czeka nas bardzo gorąca jesień! Nie tylko za oknem…

Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu / materiały partnera
Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu / materiały partnera

Warto zatem szybko zapoznać się z ofertą deweloperów, szczególnie lokali teraz wprowadzanych do sprzedaży. Popytać o programy rabatowe, które nadal oferują sprzedawcy. Sprawdzić zmienione możliwości finansowania zakupu u doradców kredytowych. No i zarezerwować wybrany lokal, uprzedzając konkurentów. Wszystko to będzie można zrobić na żywo, dopytując deweloperów o szczegóły i indywidualne warunki, na jesiennych Targach Mieszkań i Domów.

W jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą wielkopolskich deweloperów (m.in. Akropol Inwestycje, Ataner, Chronos Development, EBF Development, GJS63, Grupa Inwest, Konimpex- Invest, Linea, Masterm Investment, Nickel Development, Novaform Polska, PWD Deweloper, Robyg, UWI Inwestycje, VINCI Immobilier) i agencji nieruchomości (m.in. Alfa Home, Eco Property, Wielkopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami) także tych oferujących

inwestycje zagraniczne w Hiszpani, na Cyprze czy w Turcji (m.in. Costa Dream Home Espana, Heritage Island Estates, Leptos Estates, Levante Homes, Miami Towers, Tekce Overseas). Liczne grono wystawców stanowić będą firmy oferujące lub budujące domy, wśród nich: Brzechwa, Cube Houses, DOMICA, Expobud Domy, Mefra Bau System, WOLF Haus. Na stoiskach doradców kredytowych i banków można będzie skonsultować możliwości kredytowania zakupu. Wielu wystawców przygotowało specjalne targowe oferty promocyjne, dostępne tylko podczas imprezy.

Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu / materiały partnera
Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu / materiały partnera

Tradycyjnie na targach organizowanych przez Nowy Adres nie zabraknie okazji do zdobycia konkretnej wiedzy. Do dyspozycji zwiedzających będą aż dwie sale seminaryjne: Strefa Zakupu i Strefa Finansów. W pierwszej z nich eksperci Partnera targów Polskiego Związku Firm Deweloperskich podpowiedzą jak bezpiecznie kupić mieszkanie, będzie można także porozmawiać o tym, na co uważać i jak negocjować podczas zakupów na rynku pierwotnym i wtórnym. Wszystkim, którzy myślą o zagranicznych inwestycjach polecamy wykłady dotyczące nieruchomości w Hiszpanii.

W Strefie Finansów przedstawiciele instytucji finansowych, m.in. eksperci mFinanse, dr Hipoteki, Kredyt Inwest, Notus i Experci24 doradzą jak najkorzystniej sfinansować planowane zakupy, a także przyjrzą się bliżej rządowemu programowi wsparcia kredytobiorców, Bezpieczny Kredyt 2%.

W Strefie Wirtualnych Spacerów 3D Estate będzie można wirtualnie, na dotykowym ekranie, odwiedzić już wybudowane, wykończone i wyposażone mieszkania z oferty wystawców.

Jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów to nie tylko prezentacja ofert, nie tylko stoiska i atrakcje. W sobotę, 23 września w godzinach od 11:00 do 15:00 na terenie targów Drużyna Szpiku będzie prowadziła rejestrację do bazy potencjalnych dawców szpiku DKMS. W akcji „S_Prezentuj się – oddaj to, co w Tobie najlepsze” siły połączyło kilka instytucji: Fundacja In_Spire, Związek Firm Deweloperskich Oddział w Poznaniu, organizator targów Nowy Adres, a także Drużyna Szpiku.

Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu / materiały partnera
Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu / materiały partnera

Po rejestracji wstęp na targi jest bezpłatny!

Szczegóły i program targowych atrakcji: https://poznan.targimieszkan.pl/pl/

Targi Mieszkań i Domów

Czytaj także: Nowy, najwyższy budynek w Poznaniu osiągnął 120 metrów. Łączna wartość?

23-24 września 2023

sobota 10:00–17:00, niedziela 10:00–16:00

Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 3
ul. Głogowska 14, Poznań

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl