To była ostatnia szansa, by zobaczyć zabytkowe samochody

Zabytkowe Porsche, amerykańskie pick-up’y, wozy strażackie, czy Mercedesy z lat 90. To wszystko na Retro Motor Show, które wraz z targami HOBBY można było zobaczyć na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Najstarszy pojazd ma ponad 100 lat

Tragi Retro Motor Show zajmują aż 6 hal, w których wystawcy prezentują zabytkowe pojazdy. Wśród nich pojawiły się Automobilkluby z całej Polski, muzea motoryzacyjne, kluby i stowarzyszenia miłośników motoryzacji czy też organizatorzy rajdów samochodowych. Jest też strefa Retro Tuningu, czy Akademia renowacji. Warci uwagi są także indywidualni kolekcjonerzym, którzy wystawiają na co dzień skrywane w swoich garażach samochody i motocykle, często mające blisko 100 lat. Najstarszym prezentowanym pojazdem jest Renault AX z 1906 roku, posiadający w 75% oryginalne części.

LEGO, gry i survival

Jednak zabytkowe samochody nie są jedyną atrakcją tego weekendu. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich, równolegle trwają targi HOBBY. Tam wystawcy prezentują wszystko, co jest związane z ich pasjami. Nie zabrakło strefy LEGO, modelarstwa, gier komputerowych, kolejek elektrycznych, czy survivalu. Uczestnicy mogą odwiedzić muzeum komiksu, czy wziąć udział w warsztatach ceramiki, florystyki, makramy i pracy w drewnie. Całość dopełniają kultowe gry z dawnych czasów, kiermasz rozmaitości i giełda winyli.

Gdzie?

Targi HOBBY i Retro Motor Show trwały do niedzieli do godziny 17:00. Samochody zobaczyć można było w pawilonach: 5, 5A, 6, 7A, 8 i 8A, a HOBBY w 3 i 3A.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl