Okradli 76-latkę. Straciłaby 12 tys. zł.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 5 osób podejrzanych o kradzież blisko 12 tysięcy złotych i biżuterii z mieszkania na terenie miasta. Złodzieje weszli do domu 76-latki pod pretekstem sprzedaży tkanin. Mundurowi odzyskali całość skradzionego przez nich mienia. Za przestępstwo to grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na ternie miasta doszło do kradzieży mieszkaniowej.  Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zgłaszająca tłumaczyła policjantom, że przed chwilą do jej mieszkania pod pretekstem sprzedaży tkanin, weszły nieznane osoby. Po ich wyjściu seniorka zorientowała się, że z jej mieszkania zginęły pieniądze w kwocie blisko 12 tysięcy złotych, jak również złota biżuteria – relacjonują policjanci

Sąsiadka 76-latki widząc obce osoby wychodzące z jej mieszkania, zwróciła na nie uwagę. Kobieta podała policjantom markę pojazdu zaparkowanego pod domem seniorki. Mundurowi szybko rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Funkcjonariusze na jednej z ulic zauważyli pojazd, który został podany w komunikacie przez dyżurnego. Policjanci zatrzymali osobowego forda, w którym znajdowały się cztery kobiety w wieku od 29 do 58 lat i 54-letni mężczyzna. Ustalili, że osoby te przyjechały z województwa opolskiego. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy zatrzymanych pieniądze oraz biżuterię. Wszystkie osoby trafiły do policyjnego aresztu.

hotel dla psów w Poznaniu

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży.  Grozi im teraz do 5 lat więzienia, dodatkowo jedna kobieta i mężczyzna odpowiedzą za recydywę. 76-latka odzyskała skradzione pieniądze i biżuterię.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl