Ogromna inwestycja Poznania ukończona

Wiadukt kolejowo-drogowy na Plewiskach gotowy. Budowa kosztowała ponad 20 mln złotych. W najbliższą sobotę odbędzie się festyn finalizujący inwestycję.

Wiadukt w Plewiskach to bezkolizyjne skrzyżowanie, które zastąpiło dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy. Obiekt ten ma zapewnić podróżującym większe bezpieczeństwo oraz usprawnić ruch drogowy (między miejscowościami Plewiska i Skórzewo). Na przebudowie skorzystali także piesi i rowerzyści. Dla nich wybudowano osobną ścieżkę.

Pod koniec kwietnia, tego roku, oddano pierwszą część wiaduktu. Przejazd pod torami kolejowym możliwy był wyłącznie jednostronnie. W połowie lipca, została udostępniono drugą część jezdni. Pozwoliło to na likwidację objazdu prowadzącego przez ulice Południową i Żytnią.

Parking Parkuj i Jedź

Wraz budową nowego wiaduktu, powstał także parking Park&Ride.

– To praktyczna i konkretna oferta dla osób, które dojeżdżają do Poznania z innych miejscowości lub z obszarów peryferyjnych miasta. Bez problemu będą mogli zostawić tam samochód i przesiąść się w tramwaj – informuje Poznańskie Informacje Miejskie.

Z parkingu kierowcy korzystać mogą 7 dni w tygodniu w godzinach od 4.30 do 2.30. System zintegrowany jest z Poznańska Elektroniczną Kartą Aglomeracyjną (PEKA). Dzięki biletowi okresowemu na karcie PEKA z parkingów P&R można korzystać bezpłatnie.

Parking wraz z cała inwestycją oddany zostanie w sobotę, 7 października.

for : nowy parking „Park&Ride”/ źródło: UMP

Na mieszkańców czeka wiele atrakcji w tym tort, grill i jazdy testowe autami elektrycznymi

W sobotę, 7 października na terenie Park&Ride rozpocznie się festyn finalizujący wielką poznańską inwestycję. Miasto chce podziękować mieszkańcom za wytrwałość.

Na miejscu odwiedzających czeka moc atrakcji min. :
torty i inne słodkości

  • grill oraz chłodne napoje
  • jazdy testowe autami elektrycznymi
  • spacer po terenie inwestycji z przewodnikiem
  • rozrywki dla najmłodszych – w tym zabawy na hulajnogach i dmuchane zjeżdżalnie

– Tort i inne słodkości. Grill i chłodne napoje. Jazdy testowe autami elektrycznymi. Spacer po terenie inwestycji z przewodnikiem. Wiele rozrywek dla najmłodszych – od zabaw edukacyjnych w ramach skupionego na bezpieczeństwie komunikacyjnym programu Hello Ice, przez zabawy na hulajnogach w ramach Strefy Extreme, dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny, warsztaty artystyczne i kreatywne, wykręcanie zdrowych koktajli w ramach Coctail Bike, po malowanie twarzy i strefę kolorowanek oraz inne rozrywki w towarzystwie animatorów i maskotki Budi. To wszystko przygotowano dla chętnych, którzy między 11.00 a 14.00 pojawią się na festynie – zapowiadają przedstawiciele PIM.

Mieszkańcy nie muszą martwić się o dowóz

Co pół godziny (od 10.30 do 14.00) z pętli Junikowo oraz siedziby Straży Pożarnej w Plewiskach będzie stacjonował specjalny autobus wodorowy.

Zobacz także: Jarmark Świąteczny w Poznaniu, jak MAM TALENT. Możesz na nim wystąpić

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl