Materiał partnera

Odmień swoje podwórko. Pomogą ci w tym profesjonaliści

 „Odmień swoje podwórko” – to nazwa kolejnej edycji programu, dzięki któremu poznaniacy i poznanianki odmieniają swoje najbliższe otoczenie. W jego ramach mogą wziąć udział w warsztatach z profesjonalistami, którzy podpowiedzą, jak zagospodarować np. swoje podwórko.

Podobnie jak w poprzednich latach akcja skierowana jest do użytkowników, właścicieli i zarządców terenów w granicach osiedli: Stare Miasto, Główna, Ostrów Tumski-Śródka – Zawady – Komandoria, Wilda, Św. Łazarz, Jeżyce. Składa się z dwóch etapów: projektowego i terenowego. 

Część projektowa to dwudniowe warsztaty (12-13 kwietnia w Bramie Poznania), które mają charakter konkursu. W ich trakcie zespoły z pomocą ekspertów szukają pomysłów na zagospodarowanie i ożywienie swoich lokalnych przestrzeni, tworząc dla nich koncepcje. Miasto zapewnia pomoc specjalistów z zakresu kształtowania terenów zieleni i projektantów. Nagrodami zaś są materiały potrzebne do wykonania projektów – np. sadzonki roślin, narzędzia i ziemia ogrodnicza, urządzenia do zbierania deszczówki czy mała architektura (ławki, kosze na śmieci).  

Etap drugi, terenowy, to czas na wykonanie wypracowanych podczas warsztatów projektów. 

W tegorocznej edycji preferowane są koncepcje, które zwiększą powierzchnię biologicznie czynną podwórek, a także skupią się na zagospodarowywaniu wód opadowych, wprowadzaniu i przywracaniu zieleni.

Zgłoszenia można przesyłać na adres: rewitalizacja@um.poznan.pl do 25 marca. O zakwalifikowaniu zespołu projektowego do akcji zdecydują:

prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy;

– spełnione warunki regulaminu;

– kolejność zgłoszenia;

– ocena stanu zagospodarowania zgłoszonego terenu dokonana przez organizatora (na podstawie przesłanej przez zespół dokumentacji fotograficznej/ wizji lokalnej).

Uwaga: do każdego zgłoszenia należy dołączyć dokumentację fotograficzną terenu, umożliwiającą ocenę aktualnego stanu zagospodarowania.

Formularz zgłoszeniowy, szczegółowy opis akcji oraz regulamin znajdują się na stronie poznan.pl.

Czytaj też: Wyniki wyszukiwania: Ogródki letnie tuż-tuż. W tym roku parasolki i stoliki będzie można wystawić taniej

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl