Odkurzaczem sprzątają Wartostradę

Specjalne odkurzacze od stycznia tego roku są wykorzystywane do czyszczenia Wartostady i przyległych do niej terenów.

Od nowego roku dbaniem o porządek na Wartostradzie i przyległych do niej terenów, zajmuje się spółka miejska Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.

W każdym miesiącu przy zbieraniu, wywozie śmieci a także przycinaniu trawy ( w okresie wiosenno- letnio-jesiennym) pracuje 25 osób.

– Spółka realizując zadania związane z utrzymaniem czystości i porządku w mieście w tym na terenie Wartostrady, stosuje nowoczesne i ergonomiczne rozwiązania, m.in. elektryczne, samojezdne odkurzacze miejskie – informuje Michalina Magdziarz z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.

Belgijskie odkurzacze miejskie, potrafią skutecznie usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia, m.in. niedopałki papierosów, puszki, butelki, odchody zwierzęce czy liście.

– Największą zaletą jest jego niski poziom hałasu oraz to, że jest w pełni elektryczny i nie emituje CO2, co pozytywnie wpływa na środowisko – dodaje Michalina Magdziarz z ZZO.

Cena takiego urządzenia to około 80 tysięcy złotych. Przy sprzątaniu Wartostardy wykorzystuje się dwa takie odkurzacze. Oprócz tego, małe odpadki i psie odchody udaje się zebrać przy użyciu dwóch innych mniejszych podobnych urządzeń.

– Elektryczny śmieciojad – to jest dobry pomysł na porządne sprzątanie gemeli nad Wartą. Sporym problemem są drobne elementy, kapsle, szkło i pety – ogrom syfu! Wciąga też psie kupy, ale tu wolałbym żeby właściciele odpowiedzialnie podchodzili do tego tematu… Szacunek dla tych wszystkich, którzy muszą sprzątać czyjeś śmieci! – napisał na swoim oficjalnymi profilu Tomasz Dworek radny z Rady Osiedla Stare Miasto.

odkurzacze sprzątają Wartostradę/ fot. źródło: Tomasz Dworek – Facebook

Urzędnicy miejscy w tym roku na sprzątanie Wartostrady i przyległych terenów zielonych przeznaczyli ponad 2 mln 900 tysięcy złotych.

czytaj także: Otwierają SOR dla dzikich zwierząt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl