Od soboty zmiana na Świętym Marcinie. Miasto usprawni ruch

Urzędnicy na wniosek mieszkańców zgodzili się, by od soboty do rozpoczęcia prac otworzyć zamknięte skrzyżowanie. Z ulicy Święty Marcin kierowcy pojadą dwoma objazdami zamiast jednym.

Zmiana dotyczy skrzyżowania ulicy Święty Marcin z ulicą Ratajczaka. Od 7 września wprowadzono zmiany, przez które mieszkańcy mogli wybrać jedynie skręt w lewo i poruszać się objazdem przez centrum miasta. Od jutra mogą wybrać również w prawo w stronę ulicy Ogrodowej. Zmiany w organizacji ruchu objęły również ulice  Mielżyńskiego, Fredry oraz Gwarną.

Schemat zmian organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Św. Marcin i Ratajczaka. Fot. PIM / poznan.pl

Informacje o planowanym rozpoczęciu zasadniczych prac budowlanych na tym skrzyżowaniu i związanych z nim zmianach w organizacji ruchu będą udostępniane z wyprzedzeniem. – czytamy w komunikacie Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Rozwiązanie ma usprawnić ruch do czasu rozpoczęcia prac w tym rejonie, dotychczas pracownicy jedynie przygotowują teren pod położenie nowych szyn tramwajowych. Nie wiadomo jak długo kierowcy będą mogli korzystać z nowego objazdu. Urzędnicy proszą o czujność ponieważ sytuacja może się dynamicznie zmieniać.

 

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl