Od wtorku można zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19 w punkcie na MTP

Miejski punkt szczepień przeciwko COVID-19 rozpoczął swoją działalność z początkiem września. Zapisy ruszają we wtorek 6 września, a pierwsze osoby zaszczepią się 7 września na MTP.

Miejski Punkt Szczepień na Międzynarodowych Targach Poznańskich znajduje się w Pawilonie 6 – wejście od ulicy Święcickiego. Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 rusza jutro, 6 września, od godziny 7:30. Zapisać można się pod numerem telefonu: 61 646 33 44. Pierwsza okazja, by się zaszczepić będzie już w środę – 7 września. Natomiast na kolejną trzeba poczekać tydzień, do 14 września.

Zachęcamy do zaszczepienia się wszystkich, którzy mogą przyjąć kolejną dawkę – mówi Andrzej Śliwiński, kierownik Działu Usług Medycznych POSUM. – Szczepionki nadal są naszą najlepszą bronią w walce z koronawirusem. Do naszego punktu można przyjść nawet bez rejestracji. Polecam jednak zapisać się wcześniej, dzięki temu można uniknąć kolejek i przyjść od razu na wyznaczoną godzinę.

Kto może się zaszczepić?

Czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 mogą przyjąć wszyscy, którzy mają co najmniej 60 lat oraz osoby, które ukończyły 12 lat i mają wskazania do szczepienia w związku z zaburzeniami odporności. Może to zrobić również personel medyczny, a w tym pracownicy aptek oraz studenci kierunków medycznych.

W Poznaniu można zaszczepić się także w: Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia, Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei oraz Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl