Od wtorku 2. dodatkowe linie tramwajowe i więcej nocnych autobusów

W celu ułatwienia dojazdu do centrum z Wielkiego Grillowania UAM, Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi wzmocnienia na liniach nocnych oraz uruchomi dwie dodatkowe linie tramwajowe nr 203 oraz 204. Zmiany będą obowiązywały od 6 do 8 czerwca.

Wielkie grillowanie i zmiany w komunikacji

6 i 7 czerwca już po raz kolejny na Kampusie UAM Morasko odbędzie się jedna z największych imprez studenckich. W celu zapewnienia jak najlepszej możliwości powrotu z imprezy do centrum miasta, ZTM wprowadzi zmiany w transporcie publicznym. Będą one głównie dotyczyły komunikacji nocnej.

W nocy z 6 na 7 czerwca (wtorek- środa) autobusy linii nocnych będą jeździły według rozkładu jazdy jak z piątku na sobotę, natomiast  w nocy z 7 na 8 czerwca (środa- czwartek) autobusy linii nocnych będą jeździły według rozkładu jazdy jak z soboty na niedzielę.

hotel dla psów w Poznaniu

Dodatkowe linie tramwajowe

W noce z 6 na 7 czerwca i z 7 na 8 czerwca uruchomiona zostanie (w godz. 23:00 – 2:00) dodatkowa linia tramwajowa nr 203 na trasie: Os. Sobieskiego – trasa PST – Dworzec Zachodni

Tramwaje będą kursowały co 7-8 minut.

W noce z 6 na 7 czerwca i z 7 na 8 czerwca uruchomiona zostanie (od godz. 23:00) dodatkowa linia tramwajowa nr 204 na trasie:  

Os. Sobieskiego – trasa PST – Most Teatralny – pl. Wielkopolski – rondo Śródka – rondo Rataje – rondo Starołęka – Franowo

Tramwaje będą kursowały do ok. godz. 2:00 co 15 minut, po godz. 2:00 co 30 minut.

Z uwagi na uruchomienie linii nr 203 i 204 w obie noce nie będą funkcjonować linie nr 201 i 231.

Z uwagi na zamknięcie i wygrodzenie terenu Kampusu UAM Morasko, w dniach 6-7 czerwca,  autobusy linii nr 198 nie będą obsługiwać przystanku UAM Wydział Fizyki , a jedynie przejeżdżać przez przystanki Kampus UAM.

Czytaj także: Znany producent sprzętu audio otworzył swoje biuro w Poznaniu

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl