Od poniedziałku można głosować w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Jak oddać głos?

Zagłosować można łącznie na 7 projektów. Zrobić to można za pomocą formularzu online lub osobiście w trzech lokacjach. W tym roku Poznaniacy wybiorą, na co miasto przeznaczy 25 milionów złotych.

127 PROJEKTÓW

W tegorocznym głosowaniu na Poznański Budżet Obywatelski weźmie udział 127 projektów, wybranych z 192 wniosków. W tej mieszkańcy zadecydują o wydaniu 25 milionów złotych, o 3 miliony więcej niż rok temu. Głosowanie rozpoczyna się dzisiaj, a skończy się 31 października o godzinie 12:00. W tym roku głosować mogą również nastolatkowie w wieku od 13 lat, bez zgody opiekuna. Poznaniacy będą mogli oddać aż 7 głosów, a nie jak w poprzedniej edycji – 4.

GŁOSOWANIE ONLINE

Zagłosować można na przykład za pomocą strony internetowej. 2 głosy oddać można na projekty ogólnomiejskie, w tym jeden w ramach Zielonego Budżetu i 5 na projekty rejonowe. Następnie poproszeni zostaniemy, o padnie takich danych, jak imię i nazwisko, adres zamieszkania i numeru telefonu, na który otrzymamy kod SMS. Należy go wpisać w miejscu podanym na stronie, aby potwierdzić. Z jednego telefonu skorzystać może maksymalnie 5 osób.

GŁOSOWANIE STACJONARNIE

Innym sposobem będzie odwiedzenie Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim 17. W pokoju nr 202 głos będzie można oddać w specjalnie przygotowanym do tego punkcie. Można to również zrobić w Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ulicy Mielżyńskiego 24 oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ulicy Ratajczaka 44.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl