Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

W okolicy Gniezna dwóch mężczyzn zatrzymało dziwnie jadący samochód. Okazało się, że prowadził go pijany 37-letni obywatel Ukrainy.

Obywatelska postawa mężczyzn być może zapobiegła tragedii, ponieważ okazało się, że zatrzymany wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Nieodpowiedzialnemu kierowcy pobrano krew do badań. Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Sprawa jest w toku – informuje policja z Gniezna

Około 11:00 dyżurny Komendy w Gnieźnie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Skierowani we wskazane miejsce w Żydowie policjanci zastali dwóch mężczyzn, którzy mieli ująć nietrzeźwego kierowcę. 37-latek kierujący skodą próbował jeszcze odjechać, ale został zatrzymany przez drogówkę. Czuć było od niego woń alkoholu. W takim stanie mężczyzna prowadził pojazd, od strony Wrześni w kierunku Gniezna, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Następnie w Żydowie wysiadł z samochodu, poszedł do sklepu, z którego po chwili wyszedł z piwem.

Będący świadkami takiego zdarzenia mężczyźni natychmiast zareagowali i zawiadomili policję. Sprawcy – obywatelowi Ukrainy przebywającemu na terenie powiatu gnieźnieńskiego pobrano krew do badań. Teraz 37-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl