Obrońca Lecha wyróżniony. Otrzymał powołanie do reprezentacji

Obrońca Lecha Poznań Miha Blažič został powołany do reprezentacji Słowenii na październikowe mecze eliminacji mistrzostw Europy z Finlandią oraz Irlandią Północną.

Blažič z powołaniem

Tydzień temu lechita znalazł się w szerokiej kadrze selekcjonera Matjaža Keka. Teraz natomiast ogłoszono ścisłe grono nominowanych i będzie miał szansę wystąpić w dwóch starciach kwalifikacji Euro 2024. 14 października o godzinie 18 w Lublanie Słoweńcy podejmować będą Finlandię, a trzy dni później o godz. 20.45 zmierzą się na wyjeździe w Belfaście z Irlandią Północną.

Obie konfrontacje są niezwykle ważne. Słowenia i Dania mają po 13 punktów, a jeden mniej Finlandia oraz Kazachstan. Dwie najlepsze reprezentacje awansują do mistrzostw Europy, których finały odbędą się w Niemczech.

Blažič ma na koncie 26 występów w kadrze narodowej. Ostatni raz zagrał we wrześniu przeciwko San Marino i skończyło się to dla niego bardzo pechowo, bo został zmieniony już w pierwszym kwadransie ze względu na uraz, jakiego nabawił się po ostrym ataku przeciwnika.

Zobacz też: John van den Brom po kompromitacji w Szczecinie: „Rozegraliśmy chyba nasz najgorszy mecz”

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl