Obrażał ofiarę ks.pedofila – Radio Emaus zrobiło z nim wywiad

Katolickie Radio Emaus, które jest rozgłośnią Archidiecezji Poznańskiej chciało nadać wywiad z publicystą, który obrażał ofiarę ks.pedofila.

Radio Emaus nagrało długi radiowy wywiad ze Stanisławem Michalkiewiczem, który zasłynał min.taką wypowiedzią o ofierze ks.pedofila,której sąd przyznał milionowe odszkodowanie.

Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga, a tu milion złotych i dożywotnia renta. Zleciłbym przebadanie sędzi przez konsylium weterynarzy – mówił S. Michalkiewicz

To tylko jedna z wulgarnych uwag S. Michalkiewicza. Mimo tego archidiecezjalne radio nagrało z nim rozmowę po spotkaniu w Poznaniu. Wywiad miał dotyczyć min.zagrożeń dla niepodległości Polski.

Przeciwko emisji rozmowy protestował Strajk Kobiet, który domaga się od kontrowersyjnego publicysty przeproszenia ofiary ks.pedofila.

Emisji rozmowy bronił natomiast na fejsbuku redaktor naczelny Radia Emaus ks. Wojciech Nowicki. Przekonywał, że radio chce prezentować różne punkty widzenia.

Mimo zapowiedzi redaktora naczelnego Radia Emaus, kontrowersyjna rozmowa nie została wyemitowana. Radio nie tłumaczy, kto podjął te decyzję. Wcześniejsze tłumaczenia ks.red.naczelnego zniknęły z profilu Radia Emaus na fejsbuku.

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl