Obelisk na Cytadeli wyczyszczony z antyrosyjskich haseł. ZDJĘCIA

Choć napis, który pojawił się na obelisku ostatnio, czyli symbol “Z” używany przez rosyjskich żołnierzy, przyrównany do swastyki, został jedynie zasłonięty plandeką, to reszta napisów została już usunięta. Zniknęła szubienica, a z gwiazdy nie spływa już czerwona farba.

Czerwona farba spływająca z gwiazdy radzieckiej i czarna szubienica z napisem „Putin” zniknęły z obelisku na Cytadeli. Zdemontowana została także metalowa tabliczka z napisem “Bóg Honor Ojczyzna”. Stało się to dopiero teraz, ponieważ dwa poprzednie przetargi zostały unieważnione. Nie udało się wtedy znaleźć żadnej firmy, która podjęłaby się wykonania tego zadania.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Teraz przetarg wygrała firma, która zaproponowała najniższą stawkę, czyli 6 tysięcy złotych. Ponad trzy razy wyższą kwotę podały dwie pozostałe, biorące udział w przetargu firmy. Swoje usługi zaproponowały za kwotę nawet 20 tysięcy złotych.

Napis, który pojawił się ostatnio, czyli symbol “Z” używany przez rosyjskich żołnierzy, przyrównany do swastyki został zasłonięty plandeką. Na usunięcie go zostanie ogłoszony nowy przetarg, ponieważ potrzebna do tego będzie inna technologia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl