Nożownik wbiegł do sklepu. Chciał okraść ekspedientkę

38-latek wtargnął do gostyńskiego sklepu z nożem w dłoni. Od przerażonej ekspedientki zażądał portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Okradł ekspedientkę, grożąc jej nożem

Do zuchwałej kradzieży doszło w jednym z gostyńskich sklepów. Chwilę po zamknięciu butiku z odzieżą, do drzwi zapukał mężczyzna pod pretekstem zrobienia zakupów. Pracownica wpuściła go do środka. Napastnik rozejrzał się po sklepie i zażądał wydania pieniędzy. W dłoni trzymał nóż.

Zabrał portfel i dokumenty

Przerażona ekspedientka oddała mu portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 150 złotych. Następnie zadzwoniła na numer alarmowy i zgłosiła, że zamaskowany mężczyzna ją okradł. Na miejsce przyjechali gostyńscy policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego.

Może trafić do więzienia nawet na 8 lat

Policjantom szybko udało się ustalić tożsamość sprawcy i go zatrzymać. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec Gostynia jest już znany funkcjonariuszom z wcześniejszych niezgodnych z prawem czynów. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, znaleziono skradziony portfel oraz część dokumentów. Sprawca przebywa teraz w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl