Nowy prezes, nowa nazwa. Zmiana we władzach poznańskich kiboli

Z funkcji prezesa Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań zrezygnował Radosław Majchrzak. Nowym szefem kiboli został Marcin Kawka. 

Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia Kibiców Lech Poznań z funkcji prezesa zrezygnował Radosław Majchrzak. Odbyły się wiec wybory do władz stowarzyszenia. Nowym prezesem został Marcin Kawka. W skład zarządu weszli — Jarosław Czyż, Piotr Klimczak, Paweł Piestrzyński i Łukasz Gruszczyński.

Jednocześnie, jednogłośną decyzją zgromadzonych zmieniono dotychczasową nazwę stowarzyszenia. Teraz kibiców poznańskiego Lecha będzie reprezentować Stowarzyszenie Kibiców „Kolejorz”.

o  zmianie nazwy mówiło się już od dłuższego czasu. Uważamy, że nazwa Kolejorz, idealnie pasuje do stowarzyszenia kibiców, a może kiboli — bo przecież kibol to u nas, w Wielkopolsce — zagorzały sympatyk właśnie Kolejorza — mówi Marcin Kawka nowy prezes stowarzyszenia.

Kawka ma nadzieję, że w nowym sezonie trybuny Kolejorza znów zapełnią się fanami Lecha Poznań.

– mają na uwadze wyjątkową końców sezonu 17/18, bardzo słaby sezon 18/19, ogólnopolską tendencję do zaprzestania „chodzenia na mecze” – stajemy przed olbrzymim wyzwaniem, jakim jest zachęcanie przede wszystkim młodych kibiców do przychodzenia na stadion. W całej Polsce jest potężna niechęć wśród młodych kibiców do przychodzenia na mecze. Trzeba pamiętać, że nasza ligowa piłka najwyższych lotów nie jest i niewiele wskazuje na to, aby coś miało się w tej sprawie zmienić. Chcemy przyciągać nie tylko zaangażowaniem piłkarzy — co dla nas kibiców powinno być czymś naturalnym — ale również atmosferą na trybunach. Zdajemy sobie sprawę, że jest to niezwykle trudne zadanie, ale … gdy nie spróbujemy — nigdy się nie przekonamy, czy to się uda — dodaje Kawka.

Nowy prezes stowarzyszenia poznańskich kibiców był wcześniej rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia Wiara Lecha, które później przekształciło się w Stowarzyszenie Kibiców Lech Poznań.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl