Nowy mural w Poznaniu, ze Zgredkiem

Kawu jest w formie i po kilku ostatnich udanych muralach przygotował kolejny, ze Zgredkiem.

Zgredek

Zgredek to kolejne dzieło Kawu. Postać z Harrego Pottera wpisuje się w bajkową serię artysty. Ostatnio pojawił się Król Lew, chwile wcześniej Asteriks i Obeliks, a przed Mundialem postacie z Władców Much.

Zachwyca także starsze pokolenia poznaniaków

Murale Kawu od pewnego czasu ubarwiają rzeczywistość Poznania. Kolorowe postaci z bajek pojawiają się na zniszczonych budynkach i murach. Artysta zachwyca zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia. Jeden z fanów pisze pod najnowszym postem na Facebooku: Jestem osobą ze starszego pokolenia, ale takie fajne ubarwianie szarej przestrzeni miejskiej mi się podoba. Brawo Kawu! 

O Kawu

Poznański artysta Kawu słynie z bajkowych murali, które coraz częściej pojawiają się na miejskich budynkach. Na swoim koncie ma już graffiti takich postaci jak Pokemony, Myszka Miki, czy Bolek i Lolek. W lutym zasłynął także z dwóch dzieł. Jedno z nich przedstawiało prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego jako Harry’ego Pottera, a drugie Władimira Putina jako wroga młodego czarodzieja – Voldemorta. Murale były odpowiedzią na agresję Rosji na Ukrainę.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl