Nowy mural na Łazarzu! Jego autorem jest znany poznański artysta

Na poznańskim fyrtlu Łazarz powstał nowy mural. Jego autorem jest znany poznański artysta Grzegorz Myćka. Mural przedstawia charakterystyczne dla Łazarza miejsca i oddaje klimat tej dzielnicy. Powstał na zlecenie Miasta, w ramach projektu „Fyrtle”.

– Z radą osiedla i mieszkańcami wytypowaliśmy elementy jakie powinny znaleźć się w projekcie. To Arena, Targi, charakterystyczne kamienice, Park Wilsona czy elementy z palmiarni. Następnie opracowałem z tego kompozycję, która wynikała ze stosowanej przeze mnie estetyki i przygotowałem taką propozycję – mówi autor muralu, Grzegorz Myćka z kolektywu ILUNASJEST.

Narazie muralu jeszcze w całości nie widać. Obok budynku, przy ulicy Stablewskiego, stoi jeszcze rusztowanie. Jednak zza metalowych elementów wyłania się już efekt końcowy. Na poznańskim fyrtlu powstał nowy mural z napisem „Święty Łazarz”.

– Mural to efekt projektu realizowanego dla Miasta Poznań w ramach projektu „Fyrtle”, przy którym pracowałem wspólnie z kolektywem ILUNASJEST. Działanie polegało na opracowaniu ilustracji dla wszystkich poznańskich osiedli, których jest łącznie 42. Mi przypadł Łazarz – wyjaśnia artysta.

fot. wPoznaniu.pl

Mural przy ulicy Stablewskiego uświetni tegoroczne Dni Łazarza. Jak opowiada nam Myćka, wcześniej można było spotkać jego projekt na plakatach i pocztówkach. Cieszyły się one dużą popularnością i możliwe, że wrócą do obiegu.

– Murall Studio wspaniale przeniosło mój projekt na ścianę budynku – dodaje Grzegorz Myćka.

fot. wPoznaniu.pl

Czytaj także: Poznań weźmie pół miliarda kredytu. Na co? | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl