Nowy mural Kawu o reprezentacji Polski i kreskówce dla dorosłych

Kawu wykonał kolejny mural. Tym razem malowidło pojawiło się przy ulicy Hetmańskiej w pobliżu wiaduktu kolejowego na Wildzie. Tak jak w przypadku poprzednich dzieł artysta uwiecznił postacie z kreskówek tym razem jednak na muralu pojawiają się bohaterowie animacji, przeznaczonej dla dorosłych.

KOLEJNY MURAL

Najnowszy mural Kawu znajduje się na ścianie przy ulicy Hetmańskiej niemal w tym samym miejscu gdzie artysta namalował swoje najbardziej znane dzieła czyli prezydentów Rosji i Ukrainy stylizowanych odpowiednio na postaci lorda Voldemrta, oraz tytułowego, Harrego Pottera z popularnej serii o młodym czarodzieju. Nowe malowidło, którego zdjęcie dzisiaj trafiło do sieci przedstawia jednak zupełnie wymyślone postaci.

WŁATCA MÓCH

Na muralu widać czterech bohaterów polskiej kreskówki „Włatcy Móch”, która była dedykowana dla dorosłych widzów. Produkcja wrocławskiego studia cieszyła się jednak ogromną popularnością również wśród młodzieży szkolnej, która losy postaci śledziła w internecie. Część odcinków cieszyła się milionową oglądalnością a serial zrobił również karierę za granicą.

MUNDIAL

Czesio i jego trzej koledzy na malowidle ubrani są w biało-czerwone szaliki a za ich plecami znajduje się flaga z napisem „Polska. Mundial 2022”, Kawu nawiązał w ten sposób do mistrzostw świata w piłce nożnej, które od niedzieli odbywają się w Katarze. Polska reprezentacja swój pierwszy mecz zagra jutro.

Kawu od czasu wykonania wspomnianych już murali, którymi odniósł się do wojny na Ukrainie, zrobił się rozpoznawalny w przestrzeni miejskiej. Od lutego powstał wiele jego dzieł, które cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy często chwalą jego prace w mediach społecznościowych.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl