Nowy ekran akustyczny ma ponad pół kilometra

Ponad 600 metrów długości i 4 metry wysokości ma nowy ekran akustyczny zbudowany wzdłuż ul. Bolesława Krzywoustego, na odcinku od ronda Rataje do estakady Katowickiej.

Główne zadanie ekranu akustycznego, to niwelowanie hałasu jaki wytwarzają samochody jeżdżące po estakadzie Katowickiej. Ekran oddziela ulicę od ratajskich bloków. Jest on przedłużeniem tego zamontowanego wcześniej wzdłuż trasy. Ekran jest częściowo nieprzeźroczysty. Elementy konstrukcyjne zostały wykonane w kolorach naturalnych materiałów, a wypełnienia w odcieniach szarości. Jego kolorystykę dobrano w taki sposób, by była spójna z istniejącym otoczeniem.

– Inwestycja była realizowana od września po stronie osiedli Jagiellońskiego i Oświecenia. Dzięki ekranowi na tych osiedlach zrobiło się znacznie ciszej, ponieważ zmniejszył się hałas docierający tam z ruchliwej ul. Krzywoustego. Roboty budowlano-montażowe już się zakończyły, trwają prace porządkowe i będziemy przystępować do  procedury odbiorowej – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

hotel dla psów w Poznaniu

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl