Nowy basen na Ratajach coraz bliżej (video)

Na osiedlu Piastowskim trwa porządkowanie terenu. W sierpniu rozpoczną się prace budowlane. Nowy basen ma być gotowy już za rok. Pływalnia będzie łączyć w sobie funkcje sportowe i rekreacyjne.

Główny basen pływacki będzie miał wymiary 25×16 metrów, 6 torów i głębokość 180 cm. Po obu stronach torów zostaną umieszczone słupki startowe. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem będą mogły skorzystać z basenu rekreacyjnego do nauki pływania. W budynku znajdzie się także część przeznaczona na fitness, zespół saun oraz kawiarnia. Cały kompleks będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykonawca, oprócz budowy nowej pływalni, zobowiązał się do zagospodarowania terenu wokół budynku. Pojawi się tam zieleń, mała architektura oraz miejsca parkingowe.

hotel dla psów w Poznaniu

Umowę z firmą PTB Nickel Miasto Poznań podpisało 11 maja. Wykonawca dostał 440 dni na zrealizowanie inwestycji. Oznacza to, że już za rok – 25 lipca 2019 roku – nowa pływalnia będzie gotowa.

Stara pływalnia na osiedlu Piastowskim ostatni remont przeszła 11 lat temu. W 2014 roku fragment dachu spadł na przebywające w wodzie dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Basen był jednak w tak złym stanie, że nie opłacało się go remontować. Ostatecznie zamknięto go w 2016 roku.

Zobaczcie jak wyglądało wyburzanie starego basenu

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl