Nowoczesne kamery powalczą o bezpieczeństwo poznaniaków

Nowe kamery na deptaku mają pomóc w szybszym reagowaniu na zdarzenia kryzysowe a także utrwalaniu wizerunków przestępców. Nowe kamery zastąpiły ich dużo starsze poprzedniczki, które były jednymi z pierwszych montowanych kamer w Poznaniu.

O wymianie kamer i przeglądzie obecnych pisze z-ca prezydenta Poznania odpowiedzialny za bezpieczeństwo – Mariusz Wiśniewski:

hotel dla psów w Poznaniu

Trwają przeglądy dokonanej przez Miasto w ostatnich miesiącach modernizacji monitoringu miejskiego na ul.Półwiejskiej. W miejsce kamer, które były montowane jako jedne z pierwszych wiele lat temu, pojawił się sprzęt najnowszej generacji. Do tego doszło kilka nowych punktów, a wkrótce także ulica Rybaki – po zakończeniu jej remontu. Zadanie prowadzi Wydział Zarzadzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa – mówi z-ca prezydenta Poznania – Mariusz Wiśniewski

Miasto zamierza dalej inwestować w nowe, lepsze kamery. Nowoczesny sprzęt do monitoringu pojawi się na ul. Głogowskiej, na Ratajach, Winogradach i Nadolniku. Władze miasta są przekonane, że nowoczesny monitoring poprawia bezpieczeństwo mieszkańców.

23 kwietnia w Poznaniu zaczną się targi Securex w czasie których będzie można zapoznać się ze skutecznością kamer i tym jak wpływają na poprawę bezpieczeństwa.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl