Nowe życie ulicy. Piesi zyskali chodniki i oświetlenie

Nowa nawierzchnia, oświetlenie, bezpieczne zjazdy i chodniki. Wszystko to w ramach remontu ulicy Krośniewickiej. Mieszkańcy już mogą cieszyć się z nowej inwestycji.

Ponad pół roku

Prace rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku, a teraz mieszkańcy cieszyć będą się z bezpiecznych chodników i zupełnie nowych, wygodnych dojazdów do swoich domów. Mowa o 400-metrowym odcinku ulicy Krośniewickiej od ulicy Smołdzinowskiej do torów kolejowych. Pojawiła się tam nowa nawierzchnia bitumiczna.

Po bokach ulicy wykonawca wykopał także rowy, które będą odwodnieniem drogi. Przed remontem wzdłuż Krośniewickiej rozwieszone były budki lęgowe dla ptaków. Wykonawca wymienił je na nowe.

hotel dla psów w Poznaniu

Bezpieczniej

Po remoncie w okolicy będzie również dużo bezpieczniej. Na poboczach powstały bezpieczne chodniki oraz oświetlenie drogowe. W ramach prac wykonawca zbudował także sieć wodociągową i kanał technologiczny. Dodatkowo, w miejscu, gdzie droga się kończy, tuż przy torach kolejowych, powstał plac do nawracania. Przebudowę przeszło też skrzyżowanie z ulicą Smołdzinowską.

Źródło: PIM

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl