Nowe ognisko wścieklizny w Poznaniu

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu wyznaczył kolejny obszar zagrożony wścieklizną. Ognisko tej choroby zlokalizowano przy ul. Stanisława Małachowskiego 35 w Poznaniu.

Właśnie na ul. Stanisława Małachowskiego 35 znaleziono nietoperza zarażonego wścieklizną (potwierdziły to badania laboratoryjne). To druga taka sytuacja w tym miesiącu. Poprzednia miała miejsce na początku lipca.

Jak informuje Powiatowy Lekarz Weterynarii: na obszarze zagrożonym zakazuje się organizowania targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę. Zaleca się wyprowadzanie zwierząt na smyczy.

Ognisko wścieklizny wyznaczono pod adresem ul. S. Małachowskiego 35. Teren zostanie poddany dezynfekcji. Strefa zagrożenia obejmuje jednak szerszy obszar położony w promieniu do 5 km od ogniska.

Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina, że szczepienie psów jest obowiązkowe i należy je powtarzać każdego roku. Właściciele zwierząt, którzy tego nie zrobili, powinni zastosować się do przepisów prawa. W obecnej sytuacji warto poddać szczepieniu także koty, które wypuszczane są na zewnątrz, poza mieszkanie (choć prawnie nie ma takiego obowiązku).

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl