Nowe oblicze ulicy Słowackiego

Remont ulicy Słowackiego na na Jeżycach rozpoczął się 26 wrześnie ubiegłego roku. Dzięki pracom remontowym położono nowe chodniki, wyremontowano jezdnię i dodano więcej zieleni.

Prace remontowe, które rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku dotyczył odcinka od ul. Kraszewskiego do ul. Wawrzyniaka. Remont był podzielony na dwa etapy prac. W pierwszej kolejności zajęto się odcinkiem od ulicy Kraszewskiego, który na czas robót był zamknięty. W drugim etapie remontu ul. Wawrzyniaka obowiązywał ruch dwukierunkowy przy szkole, z objazdem ulicami Kraszewskiego, Jackowskiego, Wawrzyniaka. W planach remont wyceniono na 3,1 miliona złotych.

Metamorfoza czyli nowe chodniki, więcej zielni, i wyremontowana jezdnia

Remont ul. Słowackiego z początkiem lutego dobiegł końca. Ulica zyskała nowy blask za sprawą jej renowacji, miejsc parkingowych oraz zielni. Teren przed szkołą został podwyższony, co oddzieliło przestrzeń szkoły oraz spowodowało spowolnienie przejeżdżających aut. Przy ulicy pojawiły się nowe miejsca zielone, które oddzielną jezdnię od strefy dla pieszych. Zadbano również o chodniki po obydwóch stronach ulicy. W realizacji brakuje jeszcze grafik które miały zdobić przestrzeń przy szkole. Ich wykonanie zaplanowano na wiosnę tego roku.

ulica Słowackiego po remoncie/ fot. Łukasz Gdak

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl