Nowe minibusy będą wozić poznaniaków

Minibusy Mercus w zielonych barwach MPK Poznań pojawiły się na linii 121. Pojazdy na bazie Mercedesów Sprinterów będą kursować także na szkolnych liniach nr 188 i 124.

MINIBUSY JUŻ OD DZIŚ NA POZNAŃSKICH ULICACH

Flota MPK Poznań powiększyła się o zupełnie nowe pojazdy. Pięć minibusów marki Mercedes zakończyło odbiory techniczne, rejestrację i dopełnienie formalności. Oznacz to, że już od dziś będą przewozić pierwszych pasażerów. W pierwszej kolejności Mercusy trafiły do obsługi linii nr 121, czyli trasy Ogrody-Meissnera.

MERCUSY DOSTĘPNE TAKŻE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Mercusy na bazie Mercedesa Sprintera mogą przewozić po 41 pasażerów, w tym 14 na miejscach siedzących. Pojazdy są niskopodłogowe i posiadają rampę umożliwiającą przejazd osobom z niepełnosprawnościami. Są także wyposażone w całopojazdową klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej. Jak podaje MPK Poznań, ZTM skierował busy na trasy charakteryzujące się niedużą frekwencją. Ich głównym zadaniem jest dowożenie pasażerów do linii tramwajowych i autobusowych, ale także zapewnienie komunikacji w obrębie osiedla.

NIE TYLKO LINIA 121

Zgodnie z decyzją Zarządu Transportu Miejskiego, minibusy Mercus pojadą jako linia nr 121. Następnie ich przejazd obejmie także linie szkolne nr 188 i 124. Spółka planuje, by pojazdy tego typu kursowały także na nowych liniach obsługujących osiedla m.in. Krzesiny-Minikowo, Antoninek, Junikowo oraz w strefie podmiejskiej np. Poznań-Gruszczyn.

Realizacja tego zamierzenia będzie jednak możliwa po zwiększeniu dostępności kierowców – informuje MPK Poznań. 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl