Nowe chodniki i droga rowerowa. Remont na ul. Pokrzywno

Na odcinku ul. Pokrzywno rozpoczęły się prace remontowe. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji nową drogę rowerową, chodniki, a także przystanki autobusowe. PIM przypomina o ruchu wahadłowym.

Prace na ulicy Pokrzywno zaplanowano tak, by droga była częściowo przejezdna. Właśnie dlatego remont obejmuje 800-metrowy odcinek od ul. Sanockiej do ul. Ropczyckiej. Stara nawierzchnia na zachodniej stronie ulicy została wyłączona z ruchu, a na jej miejscu pojawi się baza pod nową konstrukcję jezdni.

Prace dotyczą także budowy kanalizacji deszczowej w tym rejonie. Oprócz tego, mieszkańcy zyskają nowe przystanki autobusowe i zatoki. Oprócz transportu komunikacją miejską, usprawniony zostanie również dojazd rowerami. Po wschodniej stronie ulicy powstaje dwukierunkowa droga rowerowa. Dodatkowo remont obejmuje przebudowę skrzyżowań i zjazdów do posesji. Nowe oświetlenie wzdłuż jezdni zapewni większe bezpieczeństwo, natomiast nowe ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci – większy komfort. Pojawi się także więcej zieleni.

Obecnie przejazd możliwy jest tylko wschodnią stroną ulicy, gdzie obowiązuje ruch wahadłowy. PIM prosi o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl