Nowe biletomaty w Poznaniu

33 nowe biletomaty systematycznie będą pojawiać się na ulicach Poznania. Są eko i z daszkiem. Trzy już stoją na przystankach przy ul. Ratajczaka, Os. Czecha i na rynku w Kórniku.

Nowe biletomaty od starych różnią się kilkoma elementami. Cały biletomat jest trochę mniejszy. Te postawione przez firmę Mera Operator mają też daszek. Podczas złej pogody chroni nas np. przed deszczem. Są też eko, na górze każdego nowego bieltomatu zamontowane są ogniwa fotowoltaiczne.

– Nadal są miejsca, gdzie pasażerowie sygnalizują problemy z kupnem biletów, a dotyczy to zwłaszcza peryferyjnych obszarów. Stąd decyzja o rozbudowie systemu – wskazuje Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Nowe biletomaty w Poznaniu

Nowe lokalizacje dla biletomatów każdorazowo są ustalane wspólnie z radami osiedli, samorządami aglomeracji poznańskiej oraz w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez pasażerów. Ponadto analizowana jest też liczba linii obsługujących dany obszar, trzeba też uwzględniać kwestie infrastruktury technicznej umożliwiającej montaż biletomatu – informują urzędnicy.

W sumie w ciągu 1,5 roku staną 33 nowe biletomaty stacjonarne, z czego 25 do połowy 2020 r. dostarczy Mera Operator, a osiem do wiosny 2021 r. – Mennica Polska (to producent 90 już działających biletomatów w Poznaniu).

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl