Nowa droga za 2 mln. złotych już gotowa. Jednak jeszcze trzeba liczyć się z utrudnieniami

Na północy Poznania oddano do użytku wyremontowaną ul. Umultowską. Wykonane prace miały na celu poprawę komfortu jazdy zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów. Nadal jednak należy zachować szczególną ostrożność i być przygotowanym na możliwe utrudnienia.

Zakończyła się modernizacja ul. Umultowskiej w Poznaniu. Prace budowlane obejmowały odcinek od skrzyżowania z ul. Madziarską, aż do wjazdu na os. Stefana Batorego. Inwestycja była kontynuacją remontu przeprowadzonego rok wcześniej, który objął odcinek ul. Umultowskiej od skrzyżowania z ul. Lechicką do wspomnianej ul. Madziarskiej.

Pracownicy Zakładu Robót Drogowych w Poznaniu wymienili starą i zniszczoną nawierzchnię. Drogę wyłożyli nowymi warstwami asfaltu (wiążącą i ścieralną). Dodatkowo, w okolicach przystanków autobusowych zastosowano specjalną siatkę wzmacniającą, mającą na celu zwiększenie wytrzymałości nawierzchni.

– Dzięki temu kierowcy i rowerzyści zyskali zdecydowanie lepsze warunki do poruszania się na kolejnym odcinku ulicy- poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

fot. Bartosz Jankowski / ZDM

Ciąg dalszy utrudnień

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że pozostały do wykonania prace wykończeniowe, które obejmują m.in. malowanie oznakowania poziomego oraz regulowanie wpustów kanalizacyjnych.

– Te roboty mogą powodować niewielkie i chwilowe wygrodzenia na jezdni – ostrzega ZDM.

Dlatego też kierowcy i rowerzyści powinni nadal zachować szczególną ostrożność na tym odcinku drogi.

Koszt prac przeprowadzonych w tym regionie wyniósł prawie 2 miliony złotych.

Czytaj także: Rowerzyści na medal. Poznań prawie najlepszy w kraju

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl