Notorycznie włamywał się do sklepów. W końcu wpadł

Poznańscy policjanci zatrzymali włamywacza, który działał na terenie Rataj. Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zgłoszenia dotyczące drobnych kradzieży z włamaniami policjanci otrzymywali na przełomie maja i czerwca. Przestępca za każdym razem działał podobnie. Wybijał szybę wystawową w osiedlowych sklepikach oraz punktach handlowych i wchodził do wnętrza lokalu skąd kradł drobny towar oraz gotówkę.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wspólnie zaangażowali się w poszukiwania sprawcy.

Dzięki analizie dowodów oraz śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzeń, policjanci wytypowali mężczyznę. A następnie ustalili miejsce jego przebywania.
41-latek został zatrzymany w hotelu robotniczym na poznańskiej Wildzie. Usłyszał łącznie 10 zarzutów za kradzieże z włamaniami m.in. do salonu optycznego, sklepu sportowego, mięsnego, wędkarskiego, spożywczego oraz drogerii w rejonie Nowe Miasta. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl