„Niewygodna” litografia w CK Zamek

Cykl spotkań, czyli okazja by poznać twórczość założycieli pracowni plastycznych. W środę odbył się wernisaż wystawy „Niewygoda” w CK Zamek.

Kornel Ofierski prowadzi pracownię litografii Rakla w CK Zamek. W ramach cyklu „Wymiany”, przybliżającego twórczość założycieli pracowni plastycznych, zaprezentował cykl litografii oraz instalacje. Wystawę można oglądać do 25 lutego.

– Jest to przekrój prac z kilku lat, od 2019 roku. Łączy je poczucie pewnego dyskomfortu, pewnej niewygody i lęku, który mam nadzieję jest widoczny w prezentowanych przeze mnie pracach. Są to prace osobiste. Starałem się jednak zachować pewną uniwersalność tych prac – mówi Kornel Ofierski

Wystawa w większości składa się z litografii, techniki graficznej zaliczanej do druku płaskiego. Chociaż jak sam artysta mówi prace w dużej mierze dotyczą smutku i lęku, to interpretację pozostawia odwiedzającym.

– To cykl spotkań. Mamy ciekawą przestrzeń, w której możemy zaprezentować, co dzieje się w pracowniach plastycznych – dodaje koordynatorka wystawy Agnieszka Błędowska

W Zamku, oprócz „Niewygody” odbyły się już dwie wystawy z cyklu „Wymiany”, „Collage_maker” Agnieszki Błędowskiej i uczestników Pracowni Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych, oraz „Ulotność” Małgorzaty Brzozowskiej-Nowak.

fot. Monika Statucka

czytaj także –Sukces w sprawie synagogi. Rosną szanse na jej ocalenie

fot

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl