„Nieskończoność” artystów w Poznaniu

W maju rusza ósma edycja Poznań Art Week. To istniejący od 2017 r. festiwal sztuk wizualnych. Tegoroczna edycja nosi nazwę „Nieskończoność / Infinity”.

Na przełomie maja i czerwca Poznań stanie się centrum sztuk wizualnych. Wszystko za sprawą istniejącego od 2017 festiwalu Poznań Art Week. Nazwa ósmej edycji – „Nieskończoność / Infinity” nawiązuje do symboliki liczy 8. Festiwal startuje 24 maja i potrwa do 9 czerwca. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Poznań Art Week

Organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń kulturalnych, przygotowanych we współpracy z poznańskimi instytucjami kultury. To m.in. wystawy, akcje artystyczne, panele dyskusyjne i seminaria, takie jak – seminarium na temat sztuki w przestrzeni publicznej. Wydarzenia i wystawy odbywać się będą w galeriach, muzeach i off-owych przestrzeniach sztuki. Poznań Art Week to okazja do zapoznania się z poznańską sceną sztuk wizualnych.

W Galerii Centralnej będzie można zobaczyć wystawę indywidualną Tomasza Bogusławskiego. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców plakatu fotograficznego. Natomiast w „Laboratorium” w CK Zamek wystawione zostaną prace Kamili Kobierzyńskiej. W programie festiwalu nie zabraknie zagranicznych gości.

– Festiwalowi towarzyszyć będą upublicznienia w formie tekstów oraz wywiadów na łamach CZYTELNI Poznańskiego Art Weeka. W tym roku punkt ciężkości zostanie położony na indywidualne koncepcje artystyczne w ich twórczej różnorodności. Podcast festiwalowy „Energia sztuki”, którego sponsorem będzie w tym roku Enea Opeator wzbogaci się o kolejnych kilkanaście rozmów z twórcami mającymi w Poznaniu swoje artystyczne atelier – informuje na stornie festiwalu Mateusz Bieczyński kurator Poznań Art Week 2024.

Czytaj także: Jak kiedyś wyglądały wakacje? Odpowiedź na wystawie „Turystyka i rekreacja w PRL” | wpoznaniu.pl

źródło: Poznań Art Week 202

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl