Wielkopolska

Niebezpiecznie na drogach. 3 kierowców straciło prawa jazdy

W ciągu ostatnich kilku dni policjanci na terenie Wielkopolski zatrzymali aż trzech kierowców, którzy rażąco przekroczyli prędkość. W każdej z tych sytuacji odebrano prawa jazdy.

116 km/h w obszarze zabudowanym

Do pierwszego zdarzenia doszło w okolicach Kalisza na terenie gminy Brzeziny. 21-letnia kobieta siedząca za kierownicą samochodu marki Renault w obszarze zabudowanym rozpędziła się do prędkości aż 116 kilometrów na godzinę. Oznacza to, że przekroczyła dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie. Oprócz odebranego dokumentu 21-latka otrzymała mandat w wysokości 2 tysięcy złotych, a także 14 punktów karnych.

Mandaty i punkty karne

Funkcjonariusze interweniowali również na terenie powiatu krotoszyńskiego. 40-latek również na obszarze zabudowanym rażąco przekroczył prędkość. Jechał aż 110 kilometrów na godzinę. Nie potrafił wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. Otrzymał 1500 złotych mandatu i dodatkowo 13 punktów karnych.

3 miesiące bez prawa jazdy

Do kolejnego zdarzenia doszło w miejscowości Sepno, niedaleko Kościana. Po raz kolejny do inetrwencji policji doszło na obszarze zabudowanym. Kierowca samochodu marki Toyota pędził z prędkością 111 kilometrów na godzinę. 26-letnia kobieta straciła prawo jazdy, a ponadto musi zapłacić mandat w wysokości 2000 złotych. Na jej konto trafiło również 14 punktów karnych.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl