Niebezpieczna zabawa młodzieży w Poznaniu. Jadą na zderzaku tramwaju

Służby MPK Poznań alarmują przed groźną modą, jaką jest jazda najczęściej nieletnich osób na zewnętrznych elementach tramwaju. Pomimo apeli o rozsądek, zjawisko to nadal występuje, stwarzając poważne zagrożenie dla życia i zdrowia.

Jazda na zewnątrz tramwaju jest nie tylko ryzykowną, lecz wręcz śmiertelną zabawą. Ryzyko osunięcia się ze zderzaka, upadku na torowisko lub uderzenia głową w szynę jest ogromne, co może skończyć się tragicznie. Ponadto, w przypadku kolizji tramwaju z innym pojazdem, osoby podróżujące na zewnątrz również są narażone na poważne obrażenia.

Brak możliwości reakcji ze strony motorniczego

Najpoważniejszym zagrożeniem jest fakt, że motorniczy prowadzący tramwaj nie jest w stanie zauważyć osób znajdujących się na tylnym zderzaku. To uniemożliwia mu szybką reakcję w przypadku niebezpieczeństwa. Jednakże inni uczestnicy ruchu, w tym piesi i pasażerowie, mogą odgrywać istotną rolę w zgłaszaniu takich zdarzeń, co może zapobiec tragedii.

Działania podjęte przez MPK Poznań

Spółka MPK Poznań podjęła działania w celu przeciwdziałania temu niebezpiecznemu zjawisku. Informuje kierowców o obserwowanych przypadkach jazdy na zewnątrz tramwaju i współpracuje z policją, aby zapobiegać podobnym incydentom. Ponadto, w kontekście głównie młodych osób biorących udział w tych niebezpiecznych praktykach, MPK prosi także rodziców o rozmowę z dziećmi, aby uświadomić im ryzyko związane z taką zachowaniem.

– Służby MPK Poznań obserwują zjawisko głównie poprzez filmy zamieszczane na portalach internetowych. W związku z tym nie ma możliwości oszacowania skali zjawiska – poinformowała nas Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK Poznań.

❗️❗️❗️ Służby MPK Poznań obserwują – głównie poprzez filmy zamieszczane na portalach internetowych – niebezpieczną modę,…

Opublikowany przez MPK Poznań Sp. z o.o. Poniedziałek, 26 lutego 2024

Czytaj też: Armagedon na S5. Kilkadziesiąt wypadków i kilkanaście osób rannych

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl