Nie żyje szefowa wielkopolskiego Sanepidu

Nie żyje dr n. biol. Jadwiga Kuczma-Napierała, dyrektor Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego.

O śmierci dr Jadwigi Kuczmy-Napierały poinformował Urząd Wojewódzki na swoim oficjalnym koncie na Facebooku.

Jadwiga Kuczma-Napierała była absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu. Ukończyła specjalizację z medycyny społecznej oraz z higieny i epidemiologii. Była wieloletnim dydaktykiem i wykładowcą z dziedziny pielęgniarstwa zachowawczego oraz epidemiologii i systemu jakości. W latach 2000- 2020 pełniła funkcję zastępcy wielkopolskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego. Wprowadziła System Jakości w Nadzorze w Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. wielkopolskiego. Autorka i współautorka ponad 50 prac naukowych. Wypromowała 100 magistrów i 40 licencjatów oraz kilkuset absolwentów studiów podyplomowych.

– Jako wieloletni dydaktyk i wykładowca z dziedziny pielęgniarstwa zachowawczego oraz epidemiologii i systemu jakości w znaczący sposób zasłużyła się w swojej dziedzinie naukowej, będąc również współautorką wielu prac naukowych – poinformował Urząd Wojewódzki.

– Jej zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa epidemiologiczno-sanitarnego, a szczególnie działań chroniących zdrowie Wielkopolan, zwłaszcza w trakcie pandemii koronawirusa, szczególnie wpłynęło na kształtowanie polityki zdrowotnej naszego regionu – czytamy dalej we wpisie.

czytaj także: „Usterka” na Termach Maltańskich. Oderwała się część sufitu

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl