Nie żyje około 70-letnia kobieta. Samochód potrącił seniorkę na przejściu dla pieszych

W tragicznym wypadku, do którego doszło we wtorek wieczorem na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu, około 70-letnia kobieta straciła życie. Została potrącona przez samochód osobowy. Incydent miał miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Około godziny 17.30 na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Promienistą doszło do tragedii. 67-letni kierowca samochodu marki KIA potrącił kobietę przechodzącą przez oznaczone przejście dla pieszych. Ofiara w wieku około 70 lat, zmarła na miejscu z powodu odniesionych obrażeń.

Brak sygnalizacji świetlnej

Policja potwierdziła, że tragiczne zdarzenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych, jednakże nie było tam sygnalizacji świetlnej. To szczególnie ważne, gdyż może wpłynąć na ustalenie okoliczności wypadku i ewentualną odpowiedzialność kierowcy.

Kierowca pojazdu, 67-letni mężczyzna, był trzeźwy w chwili wypadku. To eliminuje jedno z możliwych źródeł tragicznego zdarzenia, jednakże pozostawia pytania dotyczące przebiegu sytuacji na przejściu i przyczyn potrącenia.

Policja rozpoczęła śledztwo w celu zidentyfikowania dokładnych okoliczności wypadku. W tym kontekście istotne będzie ustalenie, czy kierowca zachował należytą ostrożność. Świadkowie oraz ewentualne nagrania monitoringu mogą dostarczyć istotnych informacji.

Czytaj też: Poważny wypadek na Ratajach. Tramwaj przygniótł samochód osobowy

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl