Nie żyje 59-letni rolnik. Wpadł pod koła własnego ciągnika

Do tragicznego wypadku doszło na pograniczu województwa wielkopolskiego i łódzkiego. 59-letni mężczyzna wpadł pod koła własnego ciągnika, z którego chwilę wcześniej spadł. Zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Tragiczny wypadek

Do wypadku doszło w miejscowości Chwalęcice (gmina Goszczanów).  59-letni mężczyzna kierował swoim ciągnikiem rolniczym marki Ursus. W pewnym momencie, jadąc drogą, nagle zjechał na pobliski mostek, a kołem pojazdu zahaczył o rów. Traktorzysta spadł maszyna i wprost pod koła nadal jadącego ciągnika rolniczego. Po przejechaniu około 50 metrów pojazd zatrzymał się na pobliskim rowie. Na miejsce przyjechały służby, które zajęły się ratowaniem mężczyzny. Śmigłowiec z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał poszkodowanego do szpitala. Niestety, mimo udzielonej pomocy, 59-latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Należy zachować ostrożność

Policjanci apelują, by podczas prac w gospodarstwie rolnym zachowywać ostrożność i rozwagę. Szczególnie podczas korzystania z drogi, a także mijania z innymi pojazdami. Ważne też jest dbanie o stan techniczny pojazdów i sprzętu rolniczego.

Kategorycznie nie należy wykonywać prac polowych korzystając z maszyn i innych urządzeń rolniczych będąc pod wpływem alkoholu. Nie pozwólmy również osobom nieposiadającym uprawnień do kierowania i używania maszyn rolniczych – przypominają policjanci. 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl