Nie żałowali. Zebrali ponad 8 ton jedzenia

Trwa Syty_POZnań. To wielka zbiórka żywności prowadzona w szkołach i przedszkolach Poznania, mająca na celu pomoc potrzebującym. W tę inicjatywę zaangażowało się ponad 120 placówek.

Wsparcie dla potrzebujących

W Poznaniu zorganizowano zbiórkę żywności przez firmę Lyke i Fundację Goodchallenge we współpracy z Miastem. Akcja trwa od października do czerwca. Dotychczas zebrano ponad 8 ton żywności, która trafiła do potrzebujących. Wsparciem objęte są organizacje takie jak Zupa na Głównym, Jadłodajnia Sióstr Elżbietanek i Pogotowie Społeczne, które dzięki akcji przygotowały tysiące posiłków dla mieszkańców miasta.

– Te organizacje od lat niezmiennie dbają o tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy – poinforował Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. 

Zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski/ fot. Miasto Poznań

Zbiórka żywności

Dotychczas w akcję zaangażowało się już 117 poznańskich placówek edukacyjnych, w tym przedszkola, szkoły podstawowe i średnie. Dzieci nie tylko pomagały w zbiórce, ale także odwiedzały organizacje pomocowe, przygotowywały dania i pakowały paczki z żywnością.

– Zauważyliśmy wzrost potrzeb, jeśli chodzi o żywność, już w czasie pandemii – mówi Elżbieta Paprzycka ze Stowarzyszenia Pogotowie Społeczne.

Zbiórka żywności nadal prowadzona jest w placówkach edukacyjnych w Poznaniu. Warto jednak pamiętać, że w każdej szkole zbieranie żywności trwa tylko jeden miesiąc. Przynoszone produkty powinny mieć długi termin przydatności do spożycia. Wśród potrzebnych artykułów wymieniane są m.in. konserwy, słoiki, kawa czy słodycze. Więcej informacji można znaleźć [TUTAJ].

Czytaj także: W Poznaniu działa pogotowie roślinne

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl