Nie wszyscy kandydaci bojkotują TVP Poznań

Jak informuje poznańska Gazeta Wyborcza nie wszyscy kandydaci na prezydenta Poznania zamierzają bojkotować TVP Poznań. W jutrzejszej debacie “Tęczowy Poznań i dyskusja o chorągiewkach na tramwajach” wezmą udział Tadeusz Zysk i Jarosław Pucek.

Jak powiedzieli Gazecie Wyborczej Tadeusz Zysk i Jarosław Pucek – Decyzja prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka o bojkocie lokalnej TVP to tylko pretekst, by nie rozmawiać z kontrkandydatami.

T.Zysk twierdzi, że materiału TVP, który wywołał burzę nie widział, a J.Pucek twierdzi, że TVP odeszła od swojej misji, ale nie stać go na rezygnowanie z udziału w telewizyjnej debacie.

Przypomnijmy, politycy zaczęli bojkot TVP Poznań po materiale opowiadającym o sporze o tęczowe flagi, które na jeden dzień zawisły na poznańskich tramwajach. TVP Poznań w swoim materiale posłużyła się komentarzami z internetu, w których znajdowały się słowa – spedalone, czy pedalskie miasto.

Najpierw bojkot TVP Poznań ogłosił Jacek Jaśkowiak. Później przyłączył się do niego kandydat Lewicy na prezydenta Poznania Tomasz Lewandowski oraz z-ca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl