Ważne

Nie wszędzie PO. Wiemy kto będzie rządził w Dopiewie, Komornikach, Kórniku i Suchym Lesie

To już pewne. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła zwycięzców drugiej tury wyborów w miejscowościach powiatu poznańskiego, w których wójtów i burmistrza nie udało się wyłonić w pierwszym politycznym starciu dwa tygodnie temu.

Dopiewem rządził będzie więc bezpartyjny Sławomir Skrzypczak, który zdobył w drugiej turze 69,97 proc. głosów deklasując Katarzynę Tomaszewską z Platformy Obywatelskiej. Ta zdobyła 30,03 proc. głosów. W fotelu wójta Komornik zasiądzie tymczasem właśnie kandydat Koalicji Obywatelskiej. Tomasz Marcin Stellmaszyk zdobył tu 66,55 proc. głosów wyprzedzając Piotra Wiśniewskiego z KWW Gmina Komorniki z wynikiem na poziomie 33,45 proc głosów.

A jak wygląda sytuacja w Suchym Lesie?

Tu tryumfuje Grzegorz Wojtera z KWW Tworzymy Perspektywy. Jego przewaga nad konkurentem była jednak nieznaczna. Zdobył bowiem 54,13 proc. głosów, a kandydatka KWW Gminy Suchy Las Joanna Pągowska 45,87 proc.

Burmistrza wybrano w drugiej turze w Kórniku. W jego fotelu zasiądzie tam bezpartyjny Przemysław Pacholski, który zyskał zaufanie 52,89 proc. wyborców. Wyprzedził tym samym Roberta Malińskiego z KWW Kórnickie Forum Obywatelskie z wynikiem 47,11 proc.

A jak wyglądała w tych miejscowościach frekwencja?

W Dopiewie wyniosła ona ostatecznie 42,32 proc., w Komornikach – 41,06 proc. (tu dane z 57,14 proc. komisji), w Kórniku – 37,37 proc. Rekordzistą drugiej tury w skali powiatu był Suchy Las. Tu zagłosowało 52,87 proc. uprawnionych.

Czytaj też: Jaśkowiak zdeklasował Czerwińskiego. Jest oficjalny wynik

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl