Nie tylko Miasto stawia na pszczoły

Kilka dni temu Miasto Poznań informowało o tym, że w miejskich lasach i parkach zainstaluje 150 domków dla owadów. Teraz w działania wspierające pszczoły postanowiła włączyć się firma spod Poznania. Na swoim terenie postawiła 3 ule, w których zamieszkało 120 tysięcy pszczół. 

Pszczoły wywołują w nas mieszane uczucia, przede wszystkim ze względu na ich żądło. To jedyne „zagrożenie”, które może powodować niechęć do tych pracowitych owadów. Pozostałe ich aktywności są jednym z najważniejszych elementów funkcjonowania ekosystemu na ziemi. Niestety człowiek poprzez rozwój przemysłu i rolnictwa, powoduje ciągły spadek populacji pszczół, dlatego każde, nawet najmniejsze działanie, je wspierające jest ważne dla nas i naszej planety. W pomoc pszczołom włączyła się podpoznańska firma, która postanowiła zaopiekować się i stworzyć nowe „miejsce pracy” dla 120 000 pszczół.

– Ule stanęły w spokojnym miejscu, w bezpiecznej dla ludzi i pszczół odległości. Zamieszkują w nich 3 rodziny – mówi pomysłodawca, wiceprezes firmy Maciej Kaczmarek. Nasza firma działa w branży spożywczej. Korzystamy z natury tworząc niektóre nasze produkty, dlatego chcemy oddawać naturze możliwie dużo. Tak czujemy i tak chcemy działać i wspierać ciekawe inicjatywy – dodaje Kaczmarek.

fot : ule w firmie w Mrowinie/ źródło : materiały prasowe

W 2019 roku pszczoły zostały uznane przez naukowców z Royal Geographic Society za najważniejsze zwierzęta na naszej planecie. Bez nich nasze istnienie na Ziemi może być zagrożone.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl