Next Fest już od 20 kwietnia

Next Fest Music Showcase & Conference rozpocznie się w Poznaniu dokładnie za tydzień. W ciągu 3 dni wystąpią znani artyści oraz tacy, którzy dopiero rozpoczynają karierę w branży muzycznej. Podczas festiwalu wystąpi 120 artystów na różnych scenach.

Festiwalowe granie odbywać się będzie kilkunastu miejscach Poznania m.in. w CK Zamek, na Dziedzińcu Zamkowym, Scenie na Piętrze, Estrada Stage, pl. Wolności, Blue Note i w Tamie.

– Bardzo się cieszę, że Poznań będzie gościł tak ciekawe muzyczne wydarzenie. Next Fest nawiązuje do festiwalu Spring Break, który promował młodych artystów, ale jednocześnie prezentował już tych bardziej znanych. Podobnie ma być i tym razem, a publiczność będzie mogła posłuchać zróżnicowanej stylistycznie muzyki – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Mam nadzieję, że ta impreza to również sygnał, że trudne dla środowiska muzycznego pandemiczne czasy już minęły – dodaje prezydent, pod którego patronatem odbędzie się Next Fest.

Wśród headlinerów festiwalu znalazła się czołówka polskiej sceny muzycznej – energetyczny Mrozu, artysta totalny Ralph Kaminski czy niepokorna Margaret. W Poznaniu premierowy materiał zagrają też Nosowska i Julia Pietrucha. Tłumy porwie odmieniony Jamal, funkowy Bartek Królik i wulkan energii – Mery Spolsky. Na Next Fest zagra też Igor Herbut z solowym materiałem, promujący album Piotr Zioła i gorące popowe nazwisko – Marissa. Do elektronicznego bujania zaproszą Kamp! i zapowiadający nadchodzący krążek Tomasz Makowiecki. Poprockowi Sorry Boys zahipnotyzują publiczność głosem Beli, a wizualnie rozpieści Arek Kłusowski.

– Tylko w Poznaniu udała się sztuka stworzenia pełnowartościowego festiwalu showcaseowego. Ubiegła dekada stała pod znakiem Spring Breaka, który sprawił, że nasze miasto zostało nieformalną stolicą młodej, polskiej muzyki. Bardzo się cieszę, że tę tradycję udało się przywrócić do życia. Mam nadzieję, że Next Fest napisze swoją, piękną historię i jestem pewien – patrząc po reakcjach publiczności, środowiska muzycznego i liczbie zgłoszeń młodych artystów, że ten festiwal jest bardzo potrzebny – szczególnie w dobie światowego przesilenia – wyjaśnia Michał Wiraszko, dyrektor artystyczny Next Fest.

Nie zabraknie gatunkowego popu, a jego reprezentanci często poszukują inspiracji w okolicznych stylach muzycznych. Podczas trzech dni festiwalu wystąpi doskonale rozumiejący trendy Kamil Hussein, zahaczający o sielskie country zespół Jelsa, poprockowy Senny czy Stach Bukowski, udowadniający, że rock and roll ma się świetnie także w nowoczesnym, popowym wydaniu. Takich artystów na festiwalu pojawi się dużo więcej. Międzygatunkowe poszukiwania muzyczne prowadzi m.in. Żurkowski, znany ze współpracy ze Skubasem Niesłuchowski czy chillwave’owy pawlack.

W Poznaniu zagra też melancholijna Daria ze Śląska, Julia Rocka popowym brzmieniem stworzy mieszankę wybuchową, za to Maks Łapiński ukoi łagodnością. Nostalgiczno-romantyczną dyskotekę rozkręcą Kryształy, czyli duet Pawła Swiernalisa i Michała Kmieciaka, za to będzie można odsapnąć przy akustycznych kompozycjach Ozi. Słuchaczy zaczarują Krzewy, a także Sonia Pisze Piosenki. Ładne piosenki. Na festiwalu jako Sienkiewicz zagra też połowa duetu Kwiat Jabłoni.

Dla fanów elektroniki i hip-hopu również zapowiada się dobry czas. Eksperymenty w obrębie muzyki basowej, ambientu, jungle i hip-hopu zaserwuje producent Przemysław Jankowiak znany jako 1988. W hipnotyzującą podróż zabierze zespół Nohono i w podobną wyruszy również publiczność słuchająca elektroakustycznych kompozycji Sabiny Szewczyk. Na Next Fest będzie się też można zmierzyć z nieoczywistą elektroniką nity, lekkością i bezkompromisowością Olivera Gigona i głębokim wokalem Tynsky’ego. Zespół Feral Atom zaserwuje miks elektroniki, dark folku i psychodelii, za to Jeże Oruelińskie zapowiadają set szlacheckiego punk house’u.

Najnowsze informacje znajdują się na profilu @nextfestmusicshowcase na Instagramie oraz na stronie www.nextfest.pl. Karnety są dostępne w sprzedaży na www.eventim.pl/nextfest23. Liczba karnetów w określonych pulach jest ograniczona (II pula – 199 zł, III pula – 229 zł). Przygotowano również bilety tylko na koncerty na placu Wolności w cenie 129 zł.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl