6 tys. zł za jedną ławkę w Poznaniu

Miasto tłumaczy, jakie czynniki wpływają na koszty postawienia ławki w Poznaniu.

Za drogie ławki?

Radna Miasta Poznania Ewa Jemielity wystosowała interpelację do prezydenta, w której zapytała, ile kosztuje postawienie jednej ławki w Poznaniu. Radna twierdziła, że jest w stanie znaleźć nawet dwa razy tańsze oferty.

Co wpływa na cenę?

Jak odpowiedziało Miasto, modele ławek w przestrzeni publicznej Poznania muszą być zgodne ze wzorami w katalogu mebli miejskich. Co więcej, zadania dotyczące małej architektury muszą być realizowane w trybie zamówień publicznych. Oznacza to, że wybierany jest wykonawca, który złoży najkorzystniejszą ofertę.

Miasto tłumaczy również, że na cenę wpływa nie tylko koszt zakupu, ale także transportu, montażu, wymiany, demontażu i utylizacji. Należy doliczyć do tego koszt projektu zagospodarowania terenu ze zgłoszeniem zamiaru wykonania robót budowlanych.

Ponad 6 tysięcy

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione czynniki, koszt postawienia w Poznaniu jednej ławki może sięgać nawet 6 387 złotych brutto. Będzie to cena za model z oparciem i podłokietnikami oraz z wykonaniem zabruku. Zwykła ławka bez oparcia kosztować będzie Miasto około 2 150 złotych. Warto dodać, że to rady osiedla wybierają określone modele ławek.

Czytaj także: Zdemolował mieszkanie i znęcał się nad swoją żoną

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl