Nawet 1000 zł stypendium dla nastolatków w Poznaniu

Przyszli studenci i studentki poznańskich uniwersytetów mogą zgłaszać swoje kandydatury do otrzymania stypendium. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest status laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej. Proponowane stypendium dla nastolatków może wynieść nawet ponad 1000 zł miesięcznie.

To już 16. edycja Stypendium Miasta Poznania dla nastolatków, którzy są laureatami i finalistami olimpiad. Przez wszystkie poprzednie odsłony plebiscytu, miasto przyznało wsparcie finansowe 421 przyszłym studentom. Dzięki pomocy komitetów olimpiad przedmiotowych oraz szkół, tegoroczni laureaci i finaliści otrzymają list gratulacyjny od prezydenta Poznania. Ponadto dostaną także spersonalizowane zaproszenie do podjęcia studiów w stolicy Wielkopolski.

Stypendium dla nastolatków z Poznania

Program stypendialny ma zachęcić zdolną młodzież z całej Polski do kontynuowania edukacji właśnie w Poznaniu. Wspierając stypendystów finansowo, chcemy stworzyć im jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju swoich pasji – mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania.

O stypendium na rok akademicki 2023/2024 mogą się starać laureaci i finaliści olimpiady: artystycznej, biologicznej, chemicznej, filozoficznej, fizycznej, geograficznej, historycznej, informatycznej, językowej (angielski, niemiecki, rosyjski, hiszpański, francuski, łaciński, białoruski), matematycznej, wiedzy o Polsce i świecie współczesnym, z literatury i języka polskiego oraz z olimpiady „losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Aby złożyć wniosek, wystarczy deklaracja podjęcia studiów od października 2023 na poznańskiej uczelni. Więcej informacji na temat wymaganych dokumentów można znaleźć na stronie poznan.pl.

Czytaj także: Licealiści z Poznania dostali się na najbardziej prestiżowe uczelnie na świecie

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl