Natalie Portman w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Amerykańska gwiazda przyleciała do Poznania na IMPACT23 – spotkanie biznesu, świata kultury i edukacji. Słynna aktorka mówiła o prawach kobiet, kobiecym sporcie, swojej książce i planach.

Goszcząca w Polsce amerykańska gwiazda przyleciała do Poznania na IMPACT’23 – spotkanie biznesu, świata kultury i edukacji. Zdobywczyni Oscara mówiła m.in. o swojej książce dla dzieci. „Bajki” zostały właśnie przetłumaczone na język polski przez Michała Rusinka i wydane w naszym kraju.

– Kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci, zaczęłam pisać opowiadania, które miały pomóc im zrozumieć świat i pokazać, jakie wartości są dla mnie ważne.

Aktorka opowiadała o rosnącej roli kobiet, m.in. w sporcie i swoim osobistym odkryciu.

– To było dla mnie ważne doświadczenie, gdy oglądałam mojego syna, gdy patrzył na kobiecy sport i kobiety były dla niego tak samo ważne, jak męscy sportowcy. To było dla mnie ważne odkrycie i pomysł, by dać wszystkim dzieciom ten kontekst. To wspaniałe doświadczenie patrzeć na kobiety w sporcie, które osiągnęły to, na co zasługują – mówiła amerykańska gwiazda w Poznaniu.

– Gdybyś miała dać radę młodej Natalie Portman, co byś jej powiedziała – zapytała aktorkę prowadząca rozmowę dziennikarka. – Powiedziałabym jej, by nie myślała o uszczęśliwianiu innych, a uszczęśliwianiu siebie – odpowiedziała zdobywczyni Oscara.

Czytaj także: Natalie Portman: Zdobywczyni Oskara już w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl