Nastoletni włamywacze w rękach policji

Policjanci z Dusznik zatrzymali pięć młodych osób, które są podejrzewane o to, że w ostatnich dniach włamały się do kilku autokarów oraz do pomieszczeń magazynowych. Nieletni mają od 14 do 16 lat. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Z autokarów włamywacze ukradli pieniądze, ładowarki do smartfonów oraz gaśnicę i głośnik samochodowy. Włamali się także do przyczepy kempingowej, lecz nic z niej nie ukradli. Uszkodzili jednak  szybę w przyczepie. Później próbowali również wejść  do pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych, a także włamali się do pomieszczeń magazynowych. W magazynie włamywacze nie znaleźli cennych przedmiotów, które by ich interesowały.

fot. policja

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Dusznik zatrzymali pięciu podejrzewanych. Najmłodszy z nich ma 14, natomiast najstarszy 16 lat. Wszyscy pochodzą z gminy Duszniki. Chłopcy zostali przesłuchani w obecności opiekunów. Usłyszeli w sumie sześć zarzutów za włamania oraz usiłowanie włamań. Podczas przesłuchań nieletni przyznali do winy. Udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy oraz gaśnicę i głośnik. Skradzione rzeczy wrócą do właścicieli.

fot. policja

Duszniccy funkcjonariusze nie wykluczają zarzutów dla kolejnych osób. Sprawą nastolatków zajmie się sąd rodzinny, który zadecyduje o ich dalszych losach.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl