Narkotyki warte 700 tysięcy złotych. Towar udało się przejąć policji

Przejecie 12 kg 3CMC i 16 osób zatrzymanych, to efekt pracy policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji , Biura Spraw Wewnętrznych Policji  i Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. Wśród zatrzymanych jest trójka policjantów.

3CMC to substancja narkotyczna o bardzo silnym działaniu i bardzo szybko uzależniająca. To właśnie ten narkotyk przemycała do kraju grupa przestępcza, która działała w Wielkopolsce. Jak ustalili policjanci towar pochodził z Niderlandów.

Pierwsza akcja została przeprowadzona w marcu br. na przejściu granicznym w województwie lubuskim, kiedy to policjanci CBŚP udaremnili przemyt z Królestwa Niderlandów do Polski 11 kg 3CMC. Narkotyk był ukryty w przestrzeniach karoserii auta. Wówczas to, zatrzymano 2 osoby, którym postawiono zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia i przywóz znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych – informują policjanci zajmujący się sprawą.

źródło : CBŚP/ fot: zatrzymanie podejrzanego

To jednak był dopiero początek policyjnej pracy w tej sprawie. Przez kilka miesięcy stróże prawa szukali tych, którzy zlecili przemyt i tych którzy zajmowali się jego sprzedażą. W efekcie udało się zatrzymać 14 osób. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, wśród nich są 3 policjanci. Podczas przeszukań znaleziono kolejne narkotyki. Tym razem 1kg 3CMC.

Niektórzy z zatrzymanych usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu zastosował wobec 5 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Łącznie podczas śledztwa policjanci przejęli 12 kg nielegalnej substancji wartej około 700 tys. zł

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl